Çelik Kapı

Çelik Kapı Nedir ?

Çelik Kapı Nedir ?

Yaşam alanları ve diğer tüm yapılar için en temel sorunlardan biri güvenliktir. Artan hırsızlık olayları kapıların önemini bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Kasasından kilidine kadar daha güvenli bir kapıya ulaşmak zorunluluk haline gelmiştir. Daha önceki yıllarda lüks tüketim olarak görülen çelik kapı modelleri, bu nedenle artık bir ihtiyaç haline gelmiştir. Üstelik bu kapılarda kullanılan kaliteli malzeme ile güvenlik üst düzeye çıkarılırken, ahşap veya laminant gibi malzemelerle dekorasyona uygun çağdaş ve şık görünüme sahip çelik kapı modelleriyle ayrı bir güzellik de ortaya çıkarılmaktadır. Karbağ Çelik Kapı modelleri arasında hem güvenliğinizi sağlayacak hem de yaşam alanınızın tasarımını daha özel kılacak modellere ulaşabilirsiniz.

Çelik Kapı Üreten Firmalar

Geleneksel kapılara nazaran daha sağlam olan, kasa bölümü 2 mm DKP sac olan, yapısı sac ve çelik lamalarla desteklenmiş olan ve daha özel kilit sistemine sahip olan kapılar çelik kapı olarak bilinir. Çelik kapı, dış etkilere karşı daha korunaklı ve güvenli olduğu gibi zorlamayla açılması oldukça zor olan ağır modelidir. Bir kapı için çelik kapı ifadesini kullanmak için özelliklerine, doğru imalat, gerçek ölçü, profesyonel montaj ile doğru kapı bölümlerine yapılan yeterli takviyelere sahip olup olmadığına bakılmalıdır.

Bir çelik kapı için sağlamlık ölçüsü için; imalat esaslarına uygunluğuna, ölçü esaslarına uygunluğuna, montajda önce köşebent kör kasa duvara giydirilme durumuna ve bu giydirmenin üzerine tek parça kasa kaynatılma durumuna bakılmalıdır. Sağlam ve güvenli bir çelik kapı için 7 ayrı parçadan oluşan bu destek sistemi kullanılması son derece önemlidir. Çelik kapının güvenlik esaslı olması ve hırsızın müdahale edeceği bölgelerine takviye etmek amacıyla hazırlanmış 7 ila 10 mm arasında değişen kalınlığa sahip lamalardan ve kancadan oluşması gereklidir. Karbağ Çelik Kapı tüm modellerinde bu ölçütlere dikkat edilir ve sağlam, açılmayan çelik kapı sınıfında modellerin üretimi ile montajı yapılır.

Çelik Kapı Kasası Nedir? 

Bir çelik kapının duvara monte edilen bölümü olan çelik kapı kasası, en az çelik kapı kadar önemlidir. Bu bölümde genel olarak 2 mm DKP sac kullanılmaktadır. Bir çelik kapının güvenli ve sağlam olarak gösterilmesi için çelik kapı kasasındaki mil yuvası da en az 5 mm çelik ile güçlendirilmelidir. Standartlara uygun çelik kapılarda 2 mm olan çelik kapı kasası, kullanılan kilit markası ve özelliği ne olursa olsun kilitten çıkan millerin kasaya gireceği unutulmamalıdır. Bu nedenle de üst düzey güvenlik amacıyla bu bölümlerin çelikle desteklenmesi bir gerekliliktir. Çelik kapının doğru malzemelerle ve standartlara uygun üretimi kadar montajının da doğru biçimde ve tecrübeli personellerle yapılması gerekmektedir. İzmir çelik kapı çözümleri için çalışmakta olan Karbağ Çelik Kapı; doğru çelik kapı modeline, kaliteli çelik kapı kasasına ve doğru biçimde montaja ulaşmanızı sağlayacaktır.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir